×

Archives

Categories

ALAN KAPATMA - PNÖMATİK YAPILAR

 

Alan Kapatma Fabrika ve Depo Üretimi

1980 yılından bu yana tüm kamu kuruluşları ve özel sektör tarafından kullanılmaya başlanan şişme kubbe yapılar günümüzde hızla yaygınlaşmaktadır. Bu yapılar ile günümüz ekonomik koşullarında en uygun maliyetli yapılar olması tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir.

Başlangıçta bu yapılar ilk uygulama maliyeti açısından çok uygun fiyatlı olup, mevsimsel kullanım için en uygun yapılardır, hızlı kurulum ve söküm en önemli özelliğidir.

Dış membranın rengi dolayısı ile ışığı % 85 oranında geçiren bir yapıya sahiptir. Bu geçirgenlik sayesinde gün ışığını tam anlamıyla kullanıp spor için gerekli ışığı sağlamakta ve tasarruf sağlamaktadır.

Standart açık tenis kortlarına göre, kış aylarını kulüp sahipleri kortlarını kullanabilir ve kış aylarını ölü sezon olarak geçirmez. Kapalı kortlarda tenis eğitimi daha yüksek olduğu göz önünde bulundurulursa kar marjı yüksek bir yatırım aracına sahip olabilirsiniz.

EKONOMİK ALAN KAPATMA SİSTEMLERİ

ALAN KAPATMADA KULLANILACAK BRANDA

Alan Kapatma sistemlerimizde kullanılan malzeme işin büyüklüğü, iklim şartları ve ekonomik koşullara göre değişkenlik gösterebilir. Balon Yapı olarak kullanılan malzemelerde rip-stop özelliği başta olmak şartı ile 720 gr/m2 ağırlığında olmasına özen göstermekteyiz. Alan kapatma sistemlerinde her branda kullanılamaz. Kullanılacak malzemenin oksitlenme, renk değiştirme ve polyesterinin çürümemesi gerekmektedir. Brandaların hepsi birbirine benzese de iç materyalleri ve kimyasalları aynı değildir. Kullanılan branda işin % 80 kısmını oluşturduğundan genel toplamda işin maliyetini brandanın kalitesine göre 3-4 kat daha fazla değiştirebilmektedir.

 • Yanmazlık özelliği yapılarda mecburidir. Sertifikalı malzeme kullanılmalı
 • işin büyüklüğüne göre 720-1000 gr/m2 malzeme kullanılmalı
 • Anti korozyon ve oksit özellikli malzeme kullanılmalı
 • En düşük atkı çözgü sıklığı 8-8 mm olmalıdır.

This is a sample text. You can click on it to edit it inline or open the element options to access additional options for this element.

ALAN KAPATMA - PNÖMATİK YAPILAR KULLANILACAK MOTOR

Alan Kapatma (Pnömatik Yapılar) sistemlerimizde kullanılan motor işin büyüklüğü, iklim şartları ve ekonomik koşullara göre değişkenlik gösterebilir. Liveo Balon olarak kullanılan motor trifaze ve heavy duty sürekli çalışmaya uygun ısı kontrollü ve brushless olarak seçilmektedir. Kullanılan motor elektrik problemleri varsa 220 volt monofaze!de kullanılabilir. Motorlarımız sürücü devreler sayesinde 20-50 hz arasında çalışabilmektedir. Çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda sorunsuz çalışacak motorlar kullanılmalıdır.  Motorlarda kasa sessiz çalışma için polysurface malzeme ile kaplanıp , dış gövde galvaniz malzemeden yapılmaktadır. Kasada kayış bakımı ve onarım için kapı bulunmaktadır. Bu sayede teknik ve bakım kolay yapılmaktadır.

 • 220-380 volt ve 1.1 ila 7 kwa arasında motorlar kullanılmaktadır.
 • Bozulma ve aşırı ısınmalara dayanıklı olmalıdır.
 • Kasa galvaniz malzemeden üretilmelidir.
 • En yüksek ses 12 db olmalıdır

ALAN KAPATMA - PNÖMATİK YAPILAR KULLANILACAK DÖNER KAPI

Alan Kapatma Döner Kapısı

Alan Kapatma Döner Kapısı

Alan kapatma sistemlerimizde kullanılan döner kapı, kişilerin içeriye daha konforlu girmesi için dizayn edilmiştir. Döner kapı ölçüsü müşterinin isteği ve konumun elverişliliği doğrultusunda değişik ebatlarda üretilebilir. Döner kapı standart olarak 210 cm yüksekliğinde ve 183 cm çapındadır. Genellikle döner kapı okullarda yapılan alan kapatma sistemlerimizde küçük yaştaki çocukların refakatsiz içeriye girmesini sağlamak için uygulanır. Döner kapılar sayesinde yapının ayakta durmasını sağlamak amacıyla içeriye verilen havanın dışarıya çıkması ve içerideki havanın değişmesi sağlanmaktadır. Tünel kapıdan farklı olarak döner kapı genel olarak konfor için kullanılır

 • 8 parçadan oluşur ve sökülür takılabilir.
 • 4-4 lamine cam ile üretilir. kırılmaz ve dağılmaz
 • alt tabla ve üst tabla alüminyumdur
 • 40-40 profilden üretilir
 • Komple kapı ve ekipmanları statik toz boyanır

ALAN KAPATMA - PNÖMATİK YAPILAR KULLANILACAK TÜNEL KAPI

Alan  kapatma sistemlerimizde kullanılan tünel kapı, kişilerin içeriye girmesi için dizayn edilmiştir. Tünel kapı ölçüsü müşterinin isteği ve konumun elverişliliği doğrultusunda değişik ebatlarda üretilebilir. Tünel Kapı standart olarak 210 cm yüksekliğinde ve 100 cm genişliğinde ve 200 cm derinliğinde üretilmektedir.. Genellikle tünel kapı spor kulüplerinde yapılan alan kapatma sistemlerimizde ekonomik olduğu için tercih edilir ve uygulanır. Tünel Kapılar sayesinde yapının ayakta durmasını sağlamak amacıyla içeriye verilen havanın dışarıya çıkması ve içerideki havanın değişmesi sağlanmaktadır. Tünel kapılar genellikle ekonomik ve pratik olduğu için kullanılır.

 • 6 parçadan oluşur ve sökülür takılabilir.
 • 4-4 lamine cam ile üretilir. kırılmaz ve dağılmaz
 • komple giydirme alan kapatma malzemesinde yapılır.
 • 30-40 profilden üretilir
 • Komple kapı ve ekipmanları statik toz boyanır

ALAN KAPATMA - PNÖMATİK YAPILAR KULLANILACAK ANKRAJ

Alan kapatma sistemlerimizde ankraj pek çok farklı şekilde yapılmaktadır. Ankraj yapıyı yere bağlamaya ve su izolasyonu yapmaya yardımcı olur. Kullanılan gijonlar metrik 12 ve zemin derinliğine göre 15 ile 25 cm arasında kullanılır. Ankraj altına 4-5 cm genişliğinde polietilen izolasyon bant çekilerek su yalıtımı sağlanmaktadır. Brandayı ankraja tutturmak için etek kısmına 1 cm çap fitil çekilmektedir. Kullanılan köşebent 3-5 mm kalınlığında ve 4 cm enindedir. boyları ise 240-270 cm.dir. Tüm metal malzemeler daldırma galvanizden imal edilmektedir. bağlantı noktaları lazer kesim ile açılmakta ve her söküp taktığınızda tüm parçalar aynı yerlerine gelmektedir.

metric 12 gijon kullanılmalıdır.
Memo chemical kimyasal dübel
gijon ve köşebentler galvaniz
Pul ve somun galvaniz
Hassas zeminler için çıkarılabilir gijon uygulaması opsiyonel yapılabilir.

ALAN KAPATMA - PNÖMATİK YAPILAR KULLANILACAK AYDINLATMA

Alan Kapatma sistemlerimizde kullanılan Aydınlatma için oldukça çok çözümü olan Balon Yapı sistemler sayesinde istenilen aydınlık sağlanabilir ve ısıtma sistemleri sayesinde istenilen iklim istenilen ısı sağlanabilir, yaz kış kullanılır.

EKONOMİK ALAN KAPATMA SİSTEMİLERİ ÇOK AMAÇLI SPOR SALONLARI TENİS KORTLARI YAVUZLAR ATMANEJLERİ HALI SAHALAR DEPOLAR VE BİR ÇOK AMAÇLA KULANILAN PİNOMATİK YAPILARDIR RUHSAT VE YAPI İZNİ GEREKTİRMEZ MONTAJ VE DEMONTAJI ÇOK BASİTTİR KULLANILAN MEMBRAN BEYAZ VE GÜN IŞIĞINI GEÇİRGEN OLDUĞUNDAN VE YAPININ KUBBE TASARIMINDAN DOLAYI GÜN IŞIĞINI GÜNEŞ DOĞUŞUNDAN BATIŞINA KADAR KULLANIR VE ELEKTRİK TASARUFU SUNAR AİRODİNAMİK TASARIMI SAYESİNDE ÇOK ŞİDDETLİ RÜZGARLARA KARŞI DAYANIKLIDIR ALEV YÜRÜMEZ ÖZELLİĞİ SAYESİNDE YANMALARA KARŞI KORUMALIDIR ANTİ BAKTERİYAL ÖZELLİĞİ SAYESİNDE KÜFLENME YAPMAZ KİR TUTMAZ ŞİŞİRME BLOWERİ SAYESİNDE SÜREKLİ İÇ ORTAMA TEMİZ HAVA GİRİŞİ SAĞLANIR SPOR YAPMAK İÇİN İDEAL ORTAM KOŞULLARI OLUŞTURUR ÖLÇÜDE SINIRLAMA YOKTUR YÜKSEKLİK ÖLÇÜSÜ YAPININ EN ÖLÇÜSÜYLE ORANTILIDIR YÜKSEK FREKAN MAKİNALAR İLE 2 ADET MEMBRANIN KAYNATILARAK BİRLEŞTİRİLMESİYLE OLUŞUR

BU YAPILAR HAKKINDA TEKLİF İSTİYORUM

Sizlere daha hızlı hizmet verebilmemiz için aşağıda ki bilgileri doğru girildiğinden emin olunuz. Teşekkür ederiz.

 

Alan Kapatma Telif Formu

Lütfen metre cinsiden yazınız.

 

 

TOP